Tarcze do cięcia – rodzaje, zastosowanie, opinie – jak wybrać właściwą

Tarcze do cięcia – rodzaje, zastosowanie, opinie – jak wybrać właściwą

W naszym sklepie internetowym, oprócz bogatego asortymentu urządzeń spawalniczych oraz akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych do spawania, znajdziecie Państwo również duży wybór różnego rodzaju tarcz do cięcia. Profesjonalne tarcze diamentowe, tarcze listkowe do metalu czy tarcze do szlifowania to tylko niektóre z produktów, jakie mogą Państwo nabyć w internetowym sklepie Paton. Tarcze do cięcia to jedno z podstawowych elementów wyposażenia warsztatu. Przydają się one do różnego rodzaju prac, wymagających przecięcia materiałów takich jak metal, drewno, stal czy beton. Ponadto, tarcze umożliwiają obróbkę – np. szlifowanie wspomnianych materiałów. Oferowane w naszym sklepie profesjonalne tarcze do cięcia pochodzą od renomowanych producentów i są gwarancją wygodnej i efektywnej pracy i doskonałych efektów.

Tarcze do cięcia metalu

W naszym sklepie zakupicie Państwo między innymi wysokiej jakości tarcze do cięcia metalu, pochodzące od renomowanych producentów. Oferujemy tarcze diamentowe do metalu, tarcze listkowe do metalu i wiele innych tarcz, pozwalających wykonać najbardziej wymagające prace warsztatowe. Tarcze do cięcia metalu sprawdzą się podczas takich prac jak cięcie rur, blach, kątowników czy profili. Można je wykorzystywać zarówno do obróbki metalu, jak i stali nierdzewnej. Wśród tarcz do cięcia metalu wyróżniamy te, które stosuje się w szlifierkach kątowych, oraz te przeznaczone do szlifierek stacjonarnych. Różnice między nimi polegają przede wszystkim na wymiarze otworów mocujących, a także na grubości tarczy. Najczęściej tarcze do cięcia metalu występują w kilku rozmiarach – najpopularniejsze średnice to: 115 mm, 125 mm i 230 mm.

Charakterystyka tarczy do cięcia metalu

Tarcze do cięcia takimi narzędziami jak szlifierki stacjonarne czy szlifierki kątowe posiadają określoną maksymalną prędkość obrotową oraz liniową. To bardzo ważne, aby podczas pracy na danej maszynie nie przekraczać wskazanej prędkości, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu osoby obsługującej narzędzie. Większość tarcz do cięcia metalu przeznaczona jest do stali szlachetnych lub stali nierdzewnych i wówczas posiadają oznaczenie „INOX”. Może zdarzyć się, że tarcza oznaczona jest „METAL/INOX”, co oznacza, że możliwe jest jej stosowanie do cięcia innych typów metalu jak żeliwo czy stal czarna.

Tarcze diamentowe do metalu

W naszej ofercie oprócz standardowych tarcz do cięcia metalu znajdziecie Państwo też innowacyjne tarcze diamentowe. Tarcze diamentowe do metalu w całości wykonane są z metalu, ale ich rant pokryty jest diamentowymi drobinkami, co sprawia, że tarcza jest jeszcze bardziej wytrzymała i nadaje się do różnego rodzaju prac, nie tylko cięcia, ale i szlifowania różnych materiałów. Oferujemy więc takie tarcze jak tarcza diamentowa do betonu, tarcza diamentowa do szlifowania betonu, tarcza diamentowe do szlifowania metalu.

Tarcze listkowe do szlifowania

Kolejną kategorią tarcz do cięcia, oferowanych w naszym sklepie internetowym są popularne tarcze listkowe stosowane przede wszystkim do szlifowania różnego rodzaju materiałów. Tarcza listkowa inaczej nazywana tarczą lamelkową ma bardzo charakterystyczną budowę. Składa się ona bowiem z nałożonych na siebie listków papieru ściernego. Możemy stosować tarcze listkowe do szlifowania metalu, betonu, ale też drewna. Tarcze do szlifowania są bardzo użyteczne podczas różnego rodzaju prac warsztatowych, wymagających oczyszczenia nawierzchni na przykład przed malowaniem. Dzięki tarczy listkowej do szlifowania możliwe jest pozbycie się rdzy z metalu, nierówności na drewnie czy też oczyścić spawy.

Dobre tarcze do szlifowania w przystępnych cenach

Sklep internetowy Paton to miejsce z ogromnym wyborem narzędzi i akcesoriów warsztatowych pochodzących od sprawdzonych i renomowanych producentów. Specjalizujemy się w urządzeniach spawalniczych, a także całym osprzęcie niezbędnym zarówno do amatorskiego, jak i profesjonalnego spawania. Stale poszerzamy naszą ofertę i staramy się odpowiadać na potrzeby naszych Klientów, aby zapewnić im kompleksową obsługę i wybór niezbędnych komponentów do ich warsztatów. Tarcze do cięcia i szlifowania to jedna z tych grup produktowych, która nieodłącznie wiąże się pracami spawalniczymi. Z tego też powodu, możecie Państwo u nas zakupić najlepszej jakości tarcze do cięcia i szlifowania. Bez względu czy jest to tarcza diamentowa do cięcia metalu, czy tarcza listkowa cena zawsze będzie szła u nas w parze z najwyższą jakością i niezawodną oraz efektywną pracą.

Zobacz też:

Spawanie stali nierdzewnej