Spawarki dla profesjonalistów marki Paton - 5 lat gwarancji
CHOOSE YOUR LANGUAGE
follow us

Spawarki dla profesjonalistów

W ofercie spawarek dostępnych w naszym sklepie, znaleźć można urządzenia odpowiednie dla osób początkujących, jak i dla profesjonalistów. Sprzęt wykorzystywany przez doświadczonego spawacza, musi spełniać wszystkie jego wymagania i dodatkowo posiadać podwyższoną odporność na uszkodzenia. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę spawarek do zastosowania profesjonalnego, które umożliwiają wykorzystanie zarówno metody MMA, MIG/MAG jak i TIG.

Spawarka dla profesjonalisty – co jest najważniejsze?

Spawarka wykorzystywana do użytku domowego czy podczas prac hobbystycznych powinna być przede wszystkim lekka i poręczna. Jak to wygląda w przypadku urządzenia dla profesjonalisty? Ponieważ jest ono intensywnie eksploatowane i nierzadko wykorzystywane w trudnych warunkach, powinno być odpowiednio zabezpieczone przed awariami. Wśród urządzeń spawalniczych do zastosowania profesjonalnego można znaleźć modele zasilane z sieci 230 V, jak i 400 V. Wskazane jest, aby urządzenie było przystosowane do zasilania z agregatu prądotwórczego oraz umożliwiało wykorzystanie długiego przedłużacza. Dzięki tym cechą oraz lekkiej konstrukcji, wykonanie pracy będzie możliwe w każdej sytuacji. Warto znaleźć model wyposażony w funkcje poprawiające komfort pracy i pozytywnie wpływające na jakość oraz wygląd spoiny (np. Arc Force w metodzie MMA).

Spawarki MMA – seria PRO

Profesjonalistom szukającym urządzenia do spawania metodą MMA polecamy modele z serii PRO. Dają one możliwość spawania nie tylko elektrodą otuloną ale również metodami MIG/MAG i TIG, zapewniając szeroki zakres regulacji parametrów. Sprzęt ten jest wyposażony w system stabilizacji pracy, więc bez przeszkód mogą być zasilane z agregatu. Są one zabezpieczone przed zbyt wysokim oraz niskim napięciem. Za chłodzenie spawarek odpowiada wentylator. Prędkość jego pracy jest dostosowana to temperatury urządzenia, zwiększa się na początku spawania i stopniowo zmniejsza się, kiedy spawarka staje się chłodna. To ogranicza ilość kurzu wewnątrz obudowy.

spawarki mma dla profesjonalistów
spawarka MMA – dla profesjonalisty

Spawarki MMA z serii PRO, takie jak Paton VDI 160 PRO DC, Paton VDI 250 PRO DC czy Paton VDI 315 PRO DC 400 V, pozwalają na użycie funkcji PULS, czyli spawania prądem pulsującym (niezależnie od wybranej metody). W razie potrzeby urządzenia można rozbudować, o podajnik drutu co umożliwi nam spawanie metoda MIG/MAG. Znajdują one zastosowanie w wielu miejscach, są chętnie używane np. przez ekipy budowlane czy też do prac monterskich. Wszystkie spawarki mają takie funkcje jak: Anti-Stick, Hot Start i Arc Force. Co ważne, do zestawu dołączona jest praktyczna, wytrzymała walizka transportowa.

Spawarki MIG/MAG – seria PRO

Półautomaty z serii PRO to świetny wybór dla osób szukających urządzenia do zastosowania półprzemysłowego lub przemysłowego. Wszystkie modele dają możliwość spawania metodą MIG/MAG, MMA i TIG, również z wykorzystaniem funkcji PULSE. Spawarki są wyposażone w złącze KZ-2 typu „EURO”, co umożliwia zastosowanie dowolnego uchwytu. Posiadają szczelny, podajnik drutu z dodatkowymi funkcjami, który jest doceniany za bardzo wysoką jakość wykonanie i precyzje pracy.

spawarki mig mag dla profesjonalistów
spawarka MIG MAG – dla profesjonalisty

Seria PRO obejmuje urządzenia, które mają moduł zabezpieczający przed nieprawidłowym poziomem napięcia zasilania. To m.in. modele Paton PSI 200 PRO, Paton PSI 250 PRO 400 V oraz Paton PSI 315 PRO 400 V. Można je podłączyć do długiego przedłużacza oraz zasilać z agregatu, z uwagi na wbudowany system stabilizacji pracy. Spawarki działają niezawodnie nawet w miejscach o dużym zapyleniu i wysokim poziomie wilgotności. Gwarantują one komfort oraz bezpieczeństwo pracy, tym bardziej że istnieje możliwość odłączenia źródła od mechanizmu podającego drut spawalniczy. Wszystkie elektroniczne elementy urządzenia zostały zaimpregnowane dwiema warstwami lakieru, więc nie należy obawiać się o niespodziewaną usterkę sprzętu. Urządzenia gwarantują właściwy kształt spoiny i to niezależnie od pozycji spawania.

Spawarki TIG – seria PRO

Oczekiwania profesjonalistów szukających urządzenia do spawania metodą TIG AC i DC spełnią sprzęt z serii PRO. Można je wykorzystywać również w trybie MMA. To spawarki, które są dobrze chronione przed przegrzaniem oraz skokami napięcia sieciowego. Z ich pomocą można spawać stal, aluminium i jego stopy, stopy miedzi, jak również metale nieżelazne. Są bardzo dobrze przygotowane do pracy w trudnych warunkach, dzięki zabezpieczeniu przed pyłem i wilgocią. Ważne jest to, że niezależnie od wybranej metody spawania, możliwe jest zastosowanie prądu pulsacyjnego.

spawarki tig dla profesjonalistów
spawarka TIG – dla profesjonalisty

Do serii PRO zalicza się model Paton ADI 200 PAC, zasilany z sieci 230 V. Ma on niewielkie wymiary i jest chętnie wykorzystywany m.in. w warsztatach naprawczych. Urządzenie może być zasilane z agregatu i przy użyciu długiego przedłużacza, jednocześnie nie zwiększa to jego podatności na awarie. Elementy źródła, które nagrzewają się podczas pracy, są zabezpieczone przez system elektronicznej ochrony cieplnej (uruchamia się, gdy temperatura podzespołów wzrośnie do 100 st. C). Ponieważ dobieranie parametrów każdorazowo po włączeniu spawarki jest uciążliwe, zapamiętuje ona ostatnio wybrane ustawienia. Dzięki temu można ją w prosty sposób przygotować do pracy.

Zobacz też: Spawarki dla początkujących i amatorów