Spawarki dla amatorów i początkujących marki Paton - 5 lat gwarancji
CHOOSE YOUR LANGUAGE
follow us

Spawarki dla amatorów i początkujących

Wybór odpowiedniej spawarki często okazuje się niełatwy, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych. Urządzenie powinno być proste w obsłudze, solidne, a przy tym komfortowe w użytkowaniu i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jak je znaleźć? W naszym sklepie jest wiele modeli odpowiednich dla początkujących spawaczy, z którymi warto się zapoznać.

Czym wyróżnia się dobra spawarka dla początkujących?

Dobra spawarka dla początkujących jest lekka i ma kompaktowe wymiary, co oznacza, że można swobodnie przenosić ją z miejsca na miejsce. Co prawda spawacz bez dużego doświadczenia nie musi inwestować w drogi i profesjonalny sprzęt, ale warto znaleźć wytrzymały model, który będzie niezawodnie działać przez długi czas. Ważne jest również to, aby urządzenie spawalnicze było łatwe w obsłudze. Zmiana parametrów pracy nie może zajmować dużo czasu, dlatego uwagę trzeba zwrócić m.in. na to, czy panel sterowania jest dostatecznie czytelny. Należy się też zastanowić, do czego ma służyć spawarka. Niezależnie od wybranej metody spawania, w naszym sklepie każdy powinien znaleźć dla siebie właściwy model, pozwalający na szybkie ustawienie parametrów. Nie ma nic bardziej zniechęcającego do pracy niż sprzęt, którego konfiguracja zajmuje dużo czasu.

Jaka spawarka dla początkującego?

Spawarki MMA – seria MINI i ECO

Amatorzy planujący zakup urządzenia przystosowanego do spawania metodą MMA powinni zwrócić uwagę na modele z serii MINI oraz ECO. To sprzęty polecane do użytku nie tylko w domu, ale i niewielkim warsztacie. Są one zasilane z sieci 230 V, można je także podłączyć do agregatu prądotwórczego i zasilacza. Co więcej, do każdej spawarki dołączona jest solidna walizka transportowa.

spawarki mma dla amatorów początkujących
Spawarka MMA – dla amatorów i początkujących

Sprzęty z serii MINI, czyli Paton VDI MINI, są polecane użytkownikom, którzy potrzebują niewielkiego urządzenia, wyposażonego w funkcje ułatwiające spawanie metodą MMA. Są to: Hot Start, Arc Force oraz Anti-Stick. To spawarki pozwalające na wykonanie wielu prac w gospodarstwie domowym. Są one dobrze chronione przed przepięciami, a obwody z elektronicznymi elementami zaimpregnowano dwiema warstwami lakieru. Przekłada się to na mniejszą podatność na awarie.

Urządzenia z serii ECO to dobry wybór dla osób dbających o środowisko naturalne, ponieważ wyróżniają się niskim poborem energii. Modele takie jak Paton VDI 160 ECO DC czy Paton VDI 200 ECO DC sprawdzają się podczas prac pół-przemysłowych i w terenie. Są one niewielkie i lekkie, mają też płynną regulację prądu spawania.

Spawarki MIG/MAG – seria STANDARD

Osoby szukające urządzenia przystosowanego do spawania metodą MIG/MAG również znajdą coś dla siebie w naszym sklepie. Proponujemy modele z serii STANDARD, które są przeznaczone nie tylko do użytku domowego, ale i do zastosowań pół-przemysłowych. Ich niezawodne działanie gwarantuje moduł zabezpieczający przed przepięciami i spadkami napięć. Migomaty są przystosowane do spawania stali, aluminium i jego stopów.

spawarki mig mag dla amatorów początkujących
Spawarka MIG MAG – dla początkujących i amatorów

Wśród spawarek z serii STANDARD można znaleźć takie zasilane z sieci 230V (m.in. Paton PSI 160 STANDARD oraz Paton PSI 200 STANDARD) i z sieci trójfazowej 3×400 V (Paton PSI 250 STANDARD 400V). Każdy ze sprzętów można wykorzystać do spawania metodą MIG/MAG, MMA i TIG, również prądem pulsującym. Bez względu na wybrany tryb pracy możliwości regulacji parametrów spawania są szerokie, co ułatwia dostosowanie sposobu działania urządzenia do swoich potrzeb. Spawarki mogą być zasilane przy użyciu przedłużacza, jak również z agregatu prądotwórczego.

Migomaty z serii STANDARD zapewniają efektywną oraz komfortową pracę, są też wyposażone w nowoczesne technologie. Ryzyko wystąpienia awarii jest zmniejszone do minimum, gdyż na nagrzewających się elementach źródła zainstalowano specjalny system cieplnej ochrony elektronicznej.

Spawarki TIG – seria STANDARD

Spawaczom bez dużego doświadczenia, którzy potrzebują sprzętu TIG, proponujemy modele z serii STANDARD. Są one przystosowane do spawania aluminium oraz stali nierdzewnej. Co ważne, urządzenia te można wykorzystywać także do pracy w trybie MMA oraz MIG/MAG (również prądem pulsującym). Mają one moduł do bezstykowego zajarzenia łuku elektrycznego HF.

spawarki tig dla amatorów początkujących
Spawarka TIG – dla amatorów i początkujących

W serii STANDARD można znaleźć takie spawarki jak Paton ADI 200 STANDARD. Ma ona kompaktowe wymiary i solidną konstrukcję, dlatego sprawdza się podczas pracy w terenie, warsztacie i gospodarstwie domowym. Wszystkie sprzęty wyposażono w moduł zabezpieczający przed nieprawidłowym poziomem napięcia zasilania, czyli spadkami napięć oraz przepięciami. Są one dobrze chronione przed przegrzaniem za sprawą specjalnego systemu zabezpieczenia termicznego, ponadto dają możliwość szerokiej regulacji prądu spawania.

Spawarki TIG z serii STANDARD wyróżniają się solidną konstrukcją i odpornością na awarie. Ochronę przed przegrzaniem zapewnia wbudowany wentylator, który pracuje z większą prędkością, gdy urządzenie jest nagrzane. Kiedy nie jest ono używane, intensywność chłodzenia się zmniejsza, aby zredukować generowany hałas, a także ilość kurzu krążącego wewnątrz obudowy.

Każdy spawacz, także ten bez doświadczenia, znajdzie wśród urządzeń Paton odpowiedni dla siebie model. Każda ze spawarek jest wytrzymała, łatwa w obsłudze i przystosowana do pracy w trudnych warunkach, w tym w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza czy dużym zapyleniu.

Zobacz też: Spawarki dla profesjonalistów