CHOOSE YOUR LANGUAGE
follow us

Spawarka profesjonalna

Spawarka przeznaczona do użytku profesjonalnego musi cechować się nieco innymi rzeczami, niż rozwiązania dedykowane amatorom, gdzie najczęściej spawamy elektrodami otulonymi.

Oczywiście, wykorzystywanie elektrody w profesjonalnych urządzeniach jest możliwe, jednakże profesjonalne spawarki muszą posiadać odpowiedni prąd spawania, dzięki któremu będą mogły spawać materiały o dużej grubości.

Dodatkowo, jeśli chodzi o wyposażenie warsztatu w takie urządzenia warto pamiętać także o odpowiednich akcesoriach – wysokiej jakości uchwyty spawalnicze ABICOR BINZEL są niezbędne w technologii inwertorowej. Niemiecka jakość uchwytów spawalniczych jest najwyższą z możliwych.

W ofercie spawarek dostępnych w naszym sklepie, znaleźć można urządzenia odpowiednie dla osób początkujących takich jak spawarki MMA, jak i dla profesjonalistów, takich jak półautomaty spawalnicze. Sprzęt wykorzystywany przez doświadczonego spawacza taki jak spawarka inwertorowa musi spełniać wszystkie jego wymagania i dodatkowo posiadać podwyższoną odporność na uszkodzenia.

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę spawarek do zastosowania profesjonalnego wykonanych w technologii inwertorowej IGBT, które umożliwiają wykorzystanie zarówno metody MMA, MIG/MAG jak i TIG Lift oraz TIG HF, przy czym metoda MMA jest najpopularniejsza i polega na spawaniu elektrodą otuloną prądem stałym.

Spawarka inwertorowa dla profesjonalisty – co jest najważniejsze?

Spawarka inwertorowa jest najbardziej przenośnym źródłem energii. Jest ona wykorzystywana do użytku domowego czy podczas prac hobbystycznych do spawania elektrodami otulonymi, dlatego powinna być przede wszystkim lekka i poręczna oraz cechować się łatwością obsługi. 

Jak to wygląda w przypadku urządzenia dla profesjonalisty, gdzie często w metodzie MIG MAG mamy do czynienia z gazem osłonowym?

spawarka inwertorowa do spawania metodą mma elektrodą otuloną prądem stałym
Spawarka profesjonalna PATON

Ponieważ spawarka profesjonalna intensywnie eksploatowana i nierzadko wykorzystywana w trudnych warunkach terenowych, powinna być odpowiednio zabezpieczone przed awariami. Wśród urządzeń spawalniczych do zastosowania profesjonalnego można znaleźć modele zasilane z sieci 230 V, jak i 400 V. Wskazane jest, aby urządzenie było przystosowane do zasilania z agregatu prądotwórczego oraz umożliwiało wykorzystanie długiego przedłużacza.

Dzięki tym cechom oraz lekkiej konstrukcji, wykonanie pracy taką spawarką będzie możliwe w każdej sytuacji. Profesjonalna spawarka to model wyposażony w funkcje poprawiające komfort pracy i pozytywnie wpływające na jakość oraz wygląd spoiny (np. Arc Force, Hot Start w metodzie MMA).

Profesjonalna spawarka przeznaczona do MMA – seria PRO

Profesjonalistom szukającym urządzenia do spawania metodą MMA polecamy wysokiej klasy modele z serii PRO w przystępnych cenach i o szerokim zakresie zakresie spawania. Dają one możliwość spawania nie tylko elektrodą otuloną ale również metodami MIG/MAG i TIG Lift, zapewniając szeroki zakres regulacji parametrów.

Sprzęt ten wykonany w technologii IGBT, jest wyposażony w system stabilizacji pracy, więc bez przeszkód mogą być zasilane z agregatu. Są one zabezpieczone przed zbyt wysokim oraz niskim napięciem. Za chłodzenie spawarek odpowiada wentylator.

Prędkość jego pracy jest dostosowana to temperatury urządzenia, zwiększa się na początku spawania i stopniowo zmniejsza się, kiedy spawarka staje się chłodna. To ogranicza ilość kurzu wewnątrz obudowy.

Spawarki MMA z serii PRO, takie jak Paton VDI 160 PRO DCPaton VDI 250 PRO DC czy Paton VDI 315 PRO DC 400 V, pozwalają na użycie funkcji PULS, czyli spawania prądem pulsującym (niezależnie od wybranej metody).

W razie potrzeby urządzenia do spawania metodą MMA można rozbudować, o podajnik drutu co umożliwi nam spawanie metoda MIG/MAG. Znajdują one zastosowanie w wielu miejscach, są chętnie używane np. przez ekipy budowlane czy też do prac monterskich. Wszystkie spawarki mają takie funkcje jak: Anti-Stick, Hot Start i Arc Force.

Co ważne, do zestawu dołączona jest praktyczna, wytrzymała walizka transportowa, a same spawarki mają niewielkie gabaryty, co czyni je przenośnym źródłem energii.

Spawarki MIG/MAG – seria PRO – wysoki prąd spawania

Półautomaty z serii PRO to świetny wybór dla osób szukających urządzenia do zastosowania półprzemysłowego lub przemysłowego. Wszystkie modele dają możliwość spawania metodą MIG/MAG, MMA i TIG, również z wykorzystaniem funkcji PULSE. Spawarki są wyposażone w złącze KZ-2 typu „EURO”, co umożliwia zastosowanie dowolnego uchwytu. Posiadają szczelny, podajnik drutu z dodatkowymi funkcjami, który jest doceniany za bardzo wysoką jakość wykonanie i precyzje pracy.

Seria PRO obejmuje urządzenia, które mają moduł zabezpieczający przed nieprawidłowym poziomem napięcia zasilania. To m.in. modele Paton PSI 200 PROPaton PSI 250 PRO 400 V oraz Paton PSI 315 PRO 400 V.

Można je podłączyć do długiego przedłużacza oraz zasilać z agregatu, z uwagi na wbudowany system stabilizacji pracy. Spawarki działają niezawodnie nawet w miejscach o dużym zapyleniu i wysokim poziomie wilgotności.

Gwarantują one komfort oraz bezpieczeństwo pracy, tym bardziej że istnieje możliwość odłączenia źródła od mechanizmu podającego drut spawalniczy.

Wszystkie elektroniczne elementy urządzenia zostały zaimpregnowane dwiema warstwami lakieru, więc nie należy obawiać się o niespodziewaną usterkę sprzętu. Urządzenia gwarantują właściwy kształt spoiny i to niezależnie od pozycji spawania.

Profesjonalne spawarki TIG do aluminium – seria PRO

Oczekiwania profesjonalistów szukających urządzenia do spawania metodą TIG AC i DC, czyli spawarki TIG, spełnia sprzęt z serii PRO. Można je wykorzystywać również do spawania metodą MMA./

Spawarki TIG Paton to urządzenia, które są dobrze chronione przed przegrzaniem oraz skokami napięcia sieciowego. Z ich pomocą można spawać stal, aluminium i jego stopy, stopy miedzi, jak również metale nieżelazne.

Są bardzo dobrze przygotowane do pracy w trudnych warunkach, dzięki zabezpieczeniu przed pyłem i wilgocią. Ważne jest to, że niezależnie od wybranej metody spawania, możliwe jest zastosowanie prądu pulsacyjnego.

Do serii PRO zalicza się model PATON ProTIG-200, zasilany z sieci 230V. Ma on niewielkie wymiary i jest chętnie wykorzystywany m.in. w warsztatach naprawczych.

Tą spawarką możemy spawać aluminium, oraz, jeśli chcemy, tę spawarkę można wykorzystywać także do spawania elektrodami otulonymi, zupełnie jak spawarki MMA.

Spawarka może być zasilana z agregatu i przy użyciu długiego przedłużacza, jednocześnie nie zwiększa to jego podatności na awarie. Elementy spawarki, które nagrzewają się podczas pracy, są zabezpieczone przez system elektronicznej ochrony cieplnej (uruchamia się, gdy temperatura podzespołów wzrośnie do 100 st. C).

Ponieważ dobieranie parametrów każdorazowo po włączeniu spawarki jest uciążliwe, zapamiętuje ona ostatnio wybrane ustawienia. Dzięki temu można ją w prosty sposób przygotować do pracy.