Jaka spawarka inwertorowa dla amatora? - Paton
CHOOSE YOUR LANGUAGE
follow us

Jaka spawarka inwertorowa dla amatora?

24 wrz. 2021
0
jaka spawarka inwertorowa dla amatora

Każdy, kto przymierza się do zakupu swojej pierwszej spawarki inwertorowej MMA zadaje sobie kilka pytań: jaki sprzęt wybrać? Na którą markę postawić? Czy warto trochę dopłacić czy być może do nauki procesu spawania wystarczy nam w zupełności najtańsza spawarka, którą możemy kupić już do kwoty 500 złotych? Dodatkowo, dochodzi jeszcze kwestia wyboru pomiędzy spawarką inwertorową a spawarką transformatorową.

Jeśli chodzi o spawarki transformatorowe, mają one co prawda bogatą historię swej użyteczności, zwłaszcza w przemyśle przemysłowym, jednakże konsekwentnie  są one wypierane przez nowoczesne i naszpikowane wieloma funkcjami spawarki inwertorowe, które dziś są najczęściej wybieranymi urządzeniami przez osoby, które dopiero wkraczają w świat spawania. 

Spawarki inwertorowe PATON idealnie nadają się do spawania metodą MMA i bez wątpienia oferują one dużo więcej niż inne spawarki producentów w podobnym przedziale cenowym.

Jaka spawarka inwertorowa do 1000 zł?

W ofercie sklepu spawalniczego PATON.pl w przedziale cenowym do 1000 zł znajdziemy kilka urządzeń, które bez wątpienia są wysokiej jakości spawarkami.

3. Spawarka inwertorowa 150A PATON VDI MINI DC – 700 zł

Spawarka inwertorowa MMA 150A PATON VDI MINI DC to idealny wybór dla osób, które wiedzą, że będą skupiać się wyłącznie na spawaniu elektrodą MMA o średnicy do 4mm, oczekując bardzo wysokiej jakości za niewielką cenę. Spawarka bez problemu radzi sobie z elektrodami od 1,6mm do 4mm włącznie, przy czym trwałość obciążenia pracą jest nie mniejsza niż 40%, co bezproblemowo umożliwia rozwiązywanie większości zadań spawalniczych w sektorze gospodarstw domowych. Spawarka objęta jest 3 letnią gwarancją DOOR-to-DOOR producenta.

2. Spawarka inwertorowa 160A PATON VDI ECO – 850 złotych

PATON VDI 160 ECO to doskonały wybór dla osób oczekujących nieco wyższego prądu nominalnego spawarki, lepszej jakości komponentów i dwa lata dłuższej gwarancji. Podobnie jak spawarka MINI, i to urządzenie bez problemu poradzi sobie z każdą elektrodą do 4mm włącznie. Dodatkowo, cykl pracy ciągłej dla tej spawarki osiągany jest przy prądzie spawania o wartości 101A.

1. Spawarka inwertorowa 200A PATON VDI ECO – 1030 złotych

Wychodząc nieco poza budżet, PATON VDI 200 ECO to wybór dla osób, które poszukują urządzenia pozwalającego na spawanie elektrodą o średnicy do 5mm.  Cykl pracy w tym urządzeniu pozwala na komfortowe spawanie elektrodami do 3mm w trybie pracy ciągłej, czyli bez konieczności robienia przerw w spawaniu z uwagi na konieczność schłodzenia spawarki. Dodatkowo, urządzenia spawalnicze o nominalnym prądzie spawania 200A to najpowszechniejszy wybór wśród wszystkich grup spawaczy amatorów.

Jaka spawarka inwertorowa do 1500 zł?

Spawarki inwertorowe do 1500 złotych:

3. Spawarka inwertorowa 250A VDI ECO – 1200 zł

Kolejny przedstawiciel niezawodnej serii ECO dedykowanej dla użytkowników domowych to PATON VDI 250 ECO. Spawarka ta o nominalnym prądzie spawania 250A łączy w sobie wszystkie wyżej wymienione zalety urządzeń jej młodszych braci, jednocześnie zapewniając cykl pracy na poziomie 40% przy 250A oraz 100% przy 158A. Rezultaty te pozwalają na płynną pracę z większością elektrod dostępnych na rynku.

2. Spawarka inwertorowa 160A VDI PRO – 1285 zł

Pierwsza spawarka w naszym zestawieniu z serii profesjonalnej to nieco wyższa półka względem wszystkich wymienionych do tej pory urządzeń do zastosowań domowych. Seria VDI PRO oferuje całkowicie elektroniczne sterowanie, lepszy cykl pracy, większą klasę ochrony o normie IP33 względem serii ECO posiadającej IP21 oraz najważniejsze – możliwość spawania w dwóch pozostałych metodach – TIG DC oraz MIG/MAG. Spawanie TIG możliwe jest po dokupieniu uchwytu spawalniczego, dostępnego na naszej stronie internetowej – w zestawie z uchwytem są wszystkie potrzebny akcesoria potrzebne do rozpoczęcia spawania metodą TIG – jest więc on gotowy do użycia. Spawanie MIG/MAG jest możliwe po dokupieniu podajnika drutu.

1. Spawarka inwertorowa 200A VDI PRO – 1550 zł

PATON VDI 200 PRO to absolutny bestseller wśród spawarek inwertorowych – z cyklem pracy osiągającym 70% przy nominalnym prądzie spawania 200A oraz trybem pracy ciągłej przy 167A model ten jest doskonałym wyborem dla osób szukających wymagających rozwiązań na przyszłość. Spawarka ta będzie odpowiednia nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także doskonale się sprawdzi w małych i średnich firmach, które potrzebują dużej wydajności przy małych i lekkich gabarytach. PATON VDI 200 PRO to niezastąpiona spawarka w swoim segmencie cenowym, a perspektywa rozbudowy jej o podajnik drutu daje nam możliwości używania migomatu o bardzo wysokiej wydajności.